Vaktsineerimine

  • Marutaudi vastu vaktsineeritakse esmakordselt alates kolmandast elukuust koeri, kasse ja tuhkruid. Seejärel on soovitatav korrata vaktsineerimist marutaudi vastu 12 kuud pärast esimest vaktsineerimist, parema immuunsuse saavutamiseks. Revaktsineerida tuleb loomi iga kahe aasta tagant.
  • Koera vaktsineerimist kompleksvaktsiinidega(koerte katk, nakkav hepatiit, parvoviirus, paragripiviirus, leptospiroos) infektsioonhaiguste vastu alustatakse enamjaolt kahekuuselt ja korratakse 3 -4 nädala pärast. Võib alustada vaktsineerimist ka 6 nädala vanuselt, kuid siis on kordusvaktsineerimist tuleb veel 2 korda. Edasine revaktsineerimine on iga aasta tagant.
  • Kassi vaktsineerimist kompleksvaktsiinidega(herpesviirus, kalitsiviirus, panleukopeenia, klamüüdia)  infektsioonhaiguste vastu  alustatakse kahekuuselt ja korratakse 3 – 4 nädala pärast. Edasine revaktsineerimine on iga aasta tagant.
  • Tuhkrute vaktsineerimist kompleksvaktsiinidega(katk,parvoviirus) infektsioonhaiguste vasu alustatakse kahekuuselt ja korratakse kolmekuuselt.Järgnevad vaktsineerimised on soovitatav teha iga 12 kuu tagant.
  • Küülikuid tuleb vaktsineerida kaks korda aastas müksomatoosi vastu. Ei soovita vaktsineerida nooremaid kui 4 nädala vanuseid loomi. Soovitame vaktsineerida alates 10 nädalast, siis kestab imuunsus 6 kuud.
  • Tähelepanu! 10 -14 päeva enne vaktsineerimist on otstarbekas anda loomale ussirohtu. Parasiitide olemasolu korral on loom nõrgem ja vaktsineerimise korral võib mitte tekkida täisväärtuslikku immuunsust infektsioonhaiguste vastu.